[Nameplate] Fair ~ 42°F  
High: 52°F ~ Low: 31°F
Tuesday, Nov. 25, 2014

Area ball scores

Thursday, February 14, 2002

Monday

Senior Girls

M'duke 48 Sloan-Hendrix 30

Marmaduke Brooke Grigsby 18, Beth Grigsby 9, Heather Johnson 9, Lindsay Bell 4, Sarah Rogers 6, Lindsay Graham 2

Sloan-Hendrix Brittany Foley 6, Chelsea Tate 2, Gretchen Smith 4, Shelby Jines 5, Lindsay Thomison 10, Wilkins 3

Junior Girls

Sloan-Hendrix 37 M'duke 13

Sloan-Hendrix Tessa Blancett 3, Amanda Cox 10, Allison Starr 10, Jamie Steele 4, Hackworth 4, Adams 2, Lodholtz 2, Tate 2

Marmaduke Kyla French 6, Autumn Hyter 3, Mindy Grooms 2, Brooke Smith 2

Tuesday

Senior Girls

M'duke 42 Pocahontas 36

Marmaduke Brooke Grigsby 15, Beth Grigsby 6, Lindsay Bell 3, Erica Smith 3, Heather Johnson 13, Lauren Wright 2

Pocahontas Ali Carter 14, Priscilla Zitzelberger 10, Declert 7, Wilson 3, Holt 2

Tuesday

Senior Boys

Marmaduke 92 Delaplaine 67

Marmaduke Brent Richardson 6, Josh Lewallen 9, Adam Oglesby 14, Josh Bateman 24, Shane Jordan 16, Chris Keen 3, Chase Henson 4, Andrew Dodd 3, Jordan Gott 9, Fidan Hyseni 4

Delaplaine Brian Bounds 6, Andy Wyatt 17, Eric French 16, Michael Tunstall 10, Bradon Gilland 2

Tuesday

Senior Boys

Weiner 70 Rector 59

Rector Jonathan Pratt 16, Justin Goodman 8, Ryan Carpenter 11, Wes Harmon 6, Billy Scott 13, Kyle Souder 2, James Hemphill 3

Monday

Senior Girls

Corning 51 Rector 42

Corning Kandace Kegley 4, Amanda Little 18, Ashley Wright 2, Misty Kimble 1, Sarah Graddy 7, Desiree Cunningham 11, Jessica Wells 3, Byshay Finley 5

Rector Toby Morris 8, Lyndsey Bell 1, Sara Parmenter 7, Angelia Tucker 7, Jessica Hill 15, Fallon Robins 4

Tuesday

Senior Girls

Weiner 63 Rector 41

Weiner Tia McDonald 12, Jamie Northcutt 7, Kelly Dale 22, Autumn Greens 2, Lauren Dale 2, Carrie Barnhill 2, Beth McIlvoy 10, Mallory Chatman 6

Tuesday

Senior Boys

Piggott 73 Gosnell 65

Piggott Tyler Crittenden 5, Brian Stahl 13, Brian Gregory 16, James Fry 15, Tyler Scott 22, Jared Vaughn 2.

Gosnell Bo Whitaker 7, Brad Lawrence 20, Ross Brown 15, Jeremy Parnell 11, Kenny Lamb 12

Marked Tree 37 Earle 60

MT -- Bell 13, Hendrix 13, Ballard 9, Webb 2

Earle -- Cheers 22, Wilson 14, Bell 9, Jackson 5, Dyson 4, Sanders 4, Sturdivant 2

Manila Senior Girls

Monday

Rivercrest 77 Manila 56

Manila - Marilou Perez 31, Natalie Tippy 7, Kacie Oates 6, Ashley Girdley 4, Christina Lester2, Tiffany Smith 2, Sarah Master 2, Michelle Eubanks 2

Rivercrest - Corraine Facon 34, Amy Atchley 24, Nicole Atchley 10, Telica Brown 6, Jennifer Warhurst 6, Mallory Wilson 2

Thursday

Senior Girls

Westside 56 Manila 45

Manila - Marilou Perez 17, Christina Lester 10, Natali Tippy 9, Michelle Eubanks 5, Sarah Master 2, Kacie Oates 2

Westside - Amy Graham 28, Ashley Broadway 13, Megan Cureton 2, Brandi George 5, Nikki Stricland 3, Allison Neely 5

Monday

Senior Girls

BIC 50, Brookland 38

BIC - Morgan Milligan 18, Valerie Willyerd 12, Rachel Taylor 12, Holly Cagle 6, Sara Walker 2

Junior Girls

Tuesday

Manila 29, Trumann 17

Manila - KC Chipman 11, Amanda Henson 8, Holly McGuire 5, Deborah White 5

Trumann - Ealey 10, Atkins 4, Clayton 2, Beard 1

Friday

Manila 31, Valley View 26

Manila - Whitnae Shepard 9, KC Chipman 8, Deborah White 8, Amanda Henson 5, Holly McGuire 1

Valley View - Chasni Land 8, Whitney Philambee 6, Jamie Whitmore 4, Brandi Nochols 3, April Noel 2, Heather Isbell 2, Skye Talley 1

Saturday

Manila 31, Rivercrest 53

Manila - Amanda Henson 11, KC Chipman 7, Katie Veach 5, Julie Dawson 4, Deborah White 3, Elizabeth Studebaker 1

Rivercrest - Candace Horrell 9, Starr Taylor 8, Hannah Lark 6, Kim Edelman 5, Shawanta Minor 5, Latasha Osborne 4, Samatha Smith 2, Ashley Lewis 1

Senior Boys

Tuesday

Manila 82, Bay 62

Manila - Jacob Walker 31, Kenneth Seyler 12, Adam Donner 8, Josh McCullough 7, Michael Tomblin 7, Richard Bowden 5, Justin kirk 4, Mitchell Gammill 2, John Hick 2, Justin Hill 2, Daniel Warren

Bay - Ryan Prince 21, Byron Forehand 10, Robby Bollinger 8, Cameron Campbell 6, Nix 3, Barnett 3, Webb 3, Brett Hogan 5,

Senior Boys

Friday

BIC 65, Rivercrest 70

BIC - Mark Hawkins 21, Erick Lyerly 19, Ryan Wallace 14, Billy Meeks 6, Cal Rose 4, Zach Whited 1

Rivercrest - Kevin Barnes 12, Brandon Love 10, Qunicy Williams 8, Earnest Lark 5, DL Riley 2, Stanley Smith 2, Aaron Smith 1

Tuesday

Riverside 62, Rivercrest 65

Riverside - Dustin Kelems 29, Jacob Couch 17, Joe Ellis 8, Steven Dewitt 3, Blaine Wilkinson 3, Matt Owens 2

Rivercrest - Aaron Smith 21, DL Riley 18, Kevin Barnes 9, Brandon love 6, Earnest Lark 5, Quincy Williams 3, Willie Davis 3

Friday

Riverside 53, EPC 74

Riverside - Dustin Kelems 19, Steven Dewitt 12, Jacob Couch 11, Matt Owens 6, Joe Ellis 4, Josh Sneed 1

EPC - Marcus Monk 29, Courtney Brown 19, Boo Collins 11, Zach Patterson 9, PJ Lacy 2, Billy McDaniel 2

Senior Girls

Trumann 60 Bay 42

Trumann -- Rebecca Miller 22, Bridgette Wilson 2,Erica Simmons 5, Jade Johnson 3, Breah McCartney 8,Talia Payne 5, Sandra Porter 10, Crystal Ealey 5

Bay -- Jessica Moreno 9, Kim Bradford 4, Lindsey Stewart 17, Jodi Pratt 8, Ashley Shoemaker 5, Ashley Ballew 4

Senior Boys

Trumann 71 Bay 48

Trumann -- Adam Anderson 14, Aaron Bentley 14,

Michael Henderson 10, Revis Kempee 8, Jerome Thigpen 9

Bay -- Ryan Prince 11, Cameron Campbell 10,

Robby Bollinger 8, Byron Forehand 4, Michael Nix, 4, James White 4

Jr. Girls

EPC 38 Harrisburg 44

EPC -- Ross 18, Hinton 8, Benton 8, Ruiz 2, Gilmer 2

Harrisburg -- Greer 11, Reed 11, Watts 9, Romero 7, Johns 6

Senior Boys

EPC 84 Brookland 63

EPC -- Monk 21, Patterson 15, Brown 13, Collins 13, Lacy 12, McDaniel 6, Reel 2, Horton 2

Brookland -- Stonecipher 14, Page 12, Nordin 11, Nicks 10, Newsom 9, Reeves 5, Morgan 2

Senior Boys

EPC 74 Riverside 53

EPC -- Monk 31, Brown 17, McDaniel 12, Collins 11, Patterson 7, Reel 4, Lacy 2, McDaniel 2

Riverside -- Kelems 19, Couch 11, DeWitt 11, Owens 6, Ellis 4, Sneed 2

Junior Girls

3AA-South District Tournament in Cherry Valley

MT (31)= Martin 27, Morris 2, Love 2

Cross County (42)= Newby 13, Hawk 9, Reddman 6, Smith 6, West 6, Alexander 2

Jr. Girls

Parkin 42 Marked Tree 33

MT -- Martin 27, Morris 4, Love 2

Parkin -- Key 16, Wooten 10, Keys 8, Farmer 4, Gates 2, Collins 2

Senior Girls

Marked Tree 28 Parkin 65

MT -- Ballard 6, Hendrix 6, Roaf 6, Bell 4, Morris 3, Coleman 2, Webb 1

Parkin --Gibbs 19, Weaver 14, Davis 11, Duckett 9, Robinson 6, Atkins 2, Bohannon 2, Johnson 2

Marked Tree Jr. Boys

MT-- Tyree 18, Jones 8, Barnes 7, D. Stacy 7, Crockett 5, McCrary 2, B. Stacy 2, McKay 2, R. Stacy 2

Crawfordsville -- Rogers 10, Henderson 6, Perkins 6, Simpson 4, Burnett 3, Boykin 2

MT (28)= D. Stacy 9, Crockett 7, Barnes 4, Tyree 4, Jones 2, B. Stacy 2

Earle (46)= Williams 15, Barnes 13, Sturdivant 8, Poole 5, Conner 4, Dyson 4

Hoxie 56 Piggott 42

Piggott -- Emerson 5, Sutfin 8,

Wegel 4, Walters 8, Hoggard 4, Vaughn 9, Hinkle 2, Wallis 1

Hoxie -- Midkiff 17

Piggott 73 Gosnell 65

Piggott -- Stahl 13, Crittenden 5, Gregory 16, Fry 15, Scott 22, Vaughn 2

Gosnell -- Lawrence 20, Brown 15, Lamb 12, Parnell 11



Respond to this story

Posting a comment requires free registration. If you already have an account on this site, enter your username and password below. Otherwise, click here to register.

Username:

Password:  (Forgot your password?)

Your comments:
Please be respectful of others and try to stay on topic.